Slider

Decemberi oldalaim

december 27, 2017



 Scrapfellow "Tiszta"kit. Egyszerűen csodás lett. Imádom a papírjait. Nem tudtam dönteni ennek a papírnak a papír melyik oldalát használjam, így olyan oldalt készítettem, ahol látszik mindkettő. Ebből a papírból még biztos vásárolni fogok! Washi tape-pel tompítottam az átmenetet a lágy narancs ágacskák és a fekete nagy pettyek között. Úgy helyeztem el a fotókat, és a díszítőelemeket, mintha egy fonálon csüngenének. Imádom a fotót a készletet és szeretem az oldalt is ami belőle sikeredett :) 









Inspiráció az Együtt kithez. Ez a kit is gyönyörű lett! Minden papír, mindkét oldala annyira tetszik, hogy nehezemre esik a választás. Itt is egy papír mindkét oldalát használtam, csak hogy ne kelljen választani! Nagyon hasonlít az oldal elrendezése az előző oldalaméhoz, de mégis más. Hátha valakinek kedve támad közületek tag-eket gyártani a mintás papírokból.








Karácsonyi festett csokrok, ágacskák, letölthető, nyomtatható print& cut file

december 17, 2017

Egy újabb villám kihívást indítottam a Scrap(p)elek-ben. Nagy örömömre újra sokan alkottak!!

Mivel én ígértem a nyereményt, így újra festegettem egy kicsit, hogy a nyertesnek saját festett kivágatokat tudjak küldeni. Karácsonyi hangulatú ágacskákat, csokrokat, leveleket festettem.

Amikből például ilyesmit is lehet készíteni.



Mivel már nekem is van Sihlouette Cameo vágógépem, így már saját cutfile-t is tudok készíteni abból amit festek vagy rajzolok. 
Sokat dolgoztam rajta, de rájöttem a technikájára és íme, megosztom veletek a végeredményt, hátha van aki szívesen használná a decemberi albumjában, vagy más díszítésre.

Nagyon bízom benne, hogy működik, úgy ahogyan elképzeltem!
Annyit kérek, ha letöltöd írd meg nekem, itt a blog alatt vagy az FB oldalamon, hogy tetszett-e!!!

Az első kettő linken Studio3 kiterjesztésű fájlokat tölthettek le, amit csak a Sihouette Studio programban használhattok, mint print&cut file. A programból kinyomtatva, a Cameo gépetekkel ki is vághatjátok.
Karácsonyi bogyós csokrok letöltése

Karácsonyi bogyós ágacskák és levelek

Ezen a linken pedig jpg. képfájlt találtok. Kinyomtatható A4-es mértetben és akár kézzel is körbevágható. (nemrég még én is így csináltam ;) )
Nyomtatható karácsonyi bogyós csokrok, ágak, levelek


Friss oldalam + process videó

november 27, 2017



Október végén nekiálltunk a lakásunk átalakításának. Erről még írni fogok, megmutatom a végeredményt is, de még nem készültünk el teljesen. Szóval van tennivaló még bőven, bár már a kosz és por nagy részétől megszabadultam. Ma délelőtt, nem bírtam magammal és befejeztem azt az oldalt, amit tegnap késő este elkezdtem. 
Nagyon szeretem Wilna Furstenberg munkáit. Az ő egyik oldalán láttam, azt az ötletet, hogy régi, sárga könyvlapokat ragasztott alapkartonra, majd egy pauszpapírral tompította a mintát. 

Megtetszett az ötlet és én is sárga könyvlapokat ragasztottam egy kartonra, de erre gesso-t kentem, két rétegben, amin épp, hogy csak átütnek a betűk. Már tudtam is, hogy milyen fotókat szeretnék használni. 

Panka november elején szülinapi bulin volt az egyik barátnőjénél és jó kis fotókat lőtt a telefonjával.  Kis színes, fa csipeszekkel színes címkéket csíptettem "hanyagul" a fotók mögé. A színek adták az ötletet, hogy színes festéket folyassak az oldalon. A lányok kint vannak a természetben a fotókon, és elég szeles volt az idő. Erről a pitypang jutott eszembe, amit épp szétfúj a szél. Ezért pitypangot, és kis fantázia virágokat rajzoltam a háttérbe. Egy részét fejből, de a Pinterest a barátom, jó rajzokért nem kell messze menni ;)

A kommentet pausz papírra nyomtattam, majd csíkokra vágtam. Jól mutat, hogy átlátszik a háttér a csíkokon. 

De nem is magyarázok tovább, nézzétek meg a videót, hiszen a folyamat nagy részét felvettem.

Katt a linkre!










Workshopjaim a Campfellow-n

november 15, 2017

Sokat készültem a táborra, mivel Scrapfellow Ági felkért, hogy workshopokat is tartsak. Kihívás volt olyan témákat találnom, amit amiről úgy gondoltam, hogy a résztvevőknek, kezdőknek és haladóknak is érdekes lehet.

Az első workshopom keretében készítettem egy kis prezentációt arról, hogy honnan és hogyan inspirálódom. Mire figyelek, és hogyan használom az ötleteket. 




A hímző- varró workshop keretében, mutattam pár érdekes öltéstípust ami papíron megvalósítható. A kezdők is megtanulhatták, hogyan készítem elő a papírt és milyen izgalmas lehetőségeket nyújt a hímzés és a varrás a scrapbookban. Kértem Ágit, hogy tervezzen hímzősablont a táborra, amit meg is tett és csodás lett, meg is vásárolható a webshopban!




Megmutattam pár layout-ot, amin a hímzés fontos díszítőelem.










A legjobban a doodle (rajzolós-firkálós) workshopomra vártam. Két project-el is készültem erre. Az első egy kicsit könnyebb, kezdőknek is megvalósítható, de haladóknak is izgalmas technika.

A workshophoz írt szöveges magyarázatom:
A workshop keretében festünk, -rajzolunk egy hátteret, amiből később vidám, mutatós oldalt készíthettek.
Vízfestéket használunk, vidám, élénk világos színeket. Fehér alapkartonra dolgozunk. Helyezzünk papírtörlőt a karton alsó széle alá! Fessünk 3-4-5 cm átmérőjű pöttyöket szétszórva a papírra úgy, hogy ne legyenek közvetlenül egymás alatt. Lehet nyugodtan jó nedves a festék, nem baj, ha áll a víz rajta. Körülbelül 5 pötty fér el egymás mellett, egyik feljebb, másik lejjebb.
Amikor megvan minden pötty, akkor cseppentsünk még vizet a pöttyökre az ecsetünkkel, vagy pipettával, vagy spriccelővel, a lényeg, hogy ha megemeljük a papír felső szélét, tehát felállítjuk az alsó élére, akkor mindegyik pettyből festékes csík szalad a lap aljáig. A papírtörlő felitatja a vizes festéket. Kicsit az asztalhoz is koccanthatjuk a papírt, ha nem akar megindulni a csepp, vagy adhatunk még kis vizet hozzá.
Ha a szaladó csík elér egy másik festett pöttyöt, akkor beleolvad abba és nem jut le a papír aljáig. De ez se tragédia.
Ezután, festhetünk még néhány pöttyöt a meglévőek fölé vagy nem, ahogy szeretnénk.
Amire gondoljunk:
  • ha még nedves az alsó pötty és érintkezik a felette lévővel, akkor egymásba úsznak, keverednek egy kicsit. Ez lehet akár a cél is, amikor nagyon szép részletek születhetnek
  • ha megvárjuk, míg megszárad az alsó pötty és úgy festjük rá a következőt, hogy fedje egy részét, akkor is csodás hatást érhetünk el. Nem keverednek a színek, hanem ha elég világos híg festéket használunk, akkor áttetszők lesznek. 
  • ha nem érintkeznek a színek, akkor mindez nem fontos
  • Ezekből a vízfestékes „nyalókákból” földönkívüli virágoskertet varázsolunk, egy fekete tűfilc segítségével. Csak akkor kezdhetünk rajzolni a festékes részekre, amikor teljesen megszáradt. Hőlégfúvóval segíthetjük, minimálisan hullámosodik a papír. 
Íme az oldalam:




Csodás "kertek" születtek!









Rajzoltam két doodle térképet, virágokkal és ágakkal, hogy a résztvevők ötleteket tudjanak meríteni belőle, vagy lemásolhassák őket. Lejjebb megtaláljátok őket.

Ezeket a térképeket használtuk a következő rajzos oldalnál is! Ezt a projektet a bátraknak szántam, és mint kiderült szinte mindenki kedvet kapott a rajzoláshoz! Olyan szép koszorúk, oldalak születtek, hogy csak ámuldoztam és nagyon boldog voltam! 
Ez volt az én koszorúm, de mindenki kedve szerint valósította meg, olyan ágakkal, virágokkal, ami neki tetszett.

Ceruzával rajzolunk egy tetszőleges méretű kört, használhatunk kistányért vagy tálkát sablonnak.  Ez mutatja nekünk a koszorú ívét, később pedig kiradírozhatjuk. 
Itt is nagy segítség lehet a doodle térkép, főleg az ágak, levelek. Én általában a bal alsó részből befelé nyúló nagyobb, domináns „virággal”, ezúttal pitypanggal kezdem, majd onnan építkezek jobbra, majd balra. Akkor lesz mutatós a koszorú, ha kiválasztunk pár nagyobb mintát és néhány kitöltő ágacskát, virágot, amikkel a nagy minták közötti helyeket töltöm ki. Kb. 6-7 fajta mintát ismételgetünk őket, mikor melyik mutat a legjobban. Ha nem vagy elégedett az első koszorúddal, ne add fel, a harmadikat már biztos büszkén fogod nézegetni! 

Ezek a koszorúk jól mutatnak fekete-fehéren, de szép lenne kiszínezve, kifestve is!

Bátran kell rajzolni, mert a határozottan húzott vonal jobban mutat - még ha nem is úgy alakul, mint terveztük - mint a félősen göcsörtös.
Ha nem mered azonnal a filccel rajzolni, akkor nagyon halványan rajzold előre ceruzával, majd azt rajzold át a tollal. A vízfestékes részt is lehet radírozni, de nagyon óvatosan!

A rajzkészség fejleszthető! Gyakorolj sokat, én is igyekszem, mert én is most tanulom. Az első ágacskák még göcsörtösek, de a tizedik már csodás lesz! 
Nekem sincs a fejemben a doodle térkép, van úgy, hogy kitalálok új formákat, máskor meg csak keresek olyat, ami megtetszik és megpróbálom lemásolni, gyakorlom. Nektek is ezt javaslom.











Ezek pedig a doodle térképek, amit a workshopokhoz készítettem. Innen lehet válogatni a koszorúhoz, de rengeteg ötletet lehet találni az interneten, vagy találj ki újakat!






Nézzétek csak, hát nem öröm ezeket a fotókat nézegetni!!!
















Campfellow 2107

november 12, 2017

Mi is az a Campfellow?

A Scrapfellow (scrapbook kincseket gyártó magyar cég) éves rendezvénye, scrap tábora. Idén Mezőtúron, a Hercegasszony birtokon került megrendezésre. Csodás helyszín, gyönyörű természetközeli, a közelmúltban stílusosan felújított kastély.
Nézzétek:







Csodás, nem? Kicsit aggódtam a távolság miatt, mert Hévíztől elég messze Mezőtúr, de lett két kedves útitársam, akikkel élmény volt utazni. Kata és Hajnal fantasztikus emberek, olyan különbözőek vagyunk mi hárman, és mégis annyi minden közös bennük, nem volt elég az 5 óra oda és 5 óra vissza, hogy mindent meg tudjunk egymással beszélni.


Mezőtúrra Kecskemét felé mentünk, és valahogy, amikor az útvonalat terveztem, kimaradt, hogy bizony kompoznunk is kell, át a Kőrösön. Ez a meglepi vidám perceket okozott, amit selfi hűen visszaad.

Az alkotóterem is ideális volt, bár nem volt nagy, pont elfértünk és jókat tudtunk beszélgetni is. Annyira kedves, nyitott, lelkes társaság gyűlt össze! Nagyon örülök, hogy sokukkal személyesen is megismerkedhettem. Volt akit már virtuálisan "ismertem" vagy az alkotásairól felismertem. De sok új ismerősöm is lett, ami csodás, mert minden kedves ember gazdagítja az életünket! Én úgy gondolom, hogy ha nyitottan közeledünk egymáshoz, az rengeteg pluszt ad az életünkhöz!






Szuper volt az első este, amikor minimum két layout-ot készítettek el a résztvevők. Az első egy hosszú pillanatról szólt, aminek az volt lényege, hogy a szöveg, a sztori uralkodjon az oldalon, és azt egészíti ki a fotó és a díszítés.  Írtunk egy hosszú sztorit az egyik fotónkhoz, majd az egyszerű oldal erre a sztorira épült. Nem a design volt a kiinduló alap, hanem a sztori. Valahol itt van az emlékmegőrzés lényege!

Készítettem egy oldalt előre, inspirációnak.





A második oldalhoz (rövid pillanat) csak rövidebb szöveget írtunk. Itt a pillanat megörökítése volt a fontos, nem a kapcsolódó történet. Talán nincs is sztori a fotóhoz, de a kép már maga hordozza az számunkra fontos érzelmi többletet. Ezen a workshopon Sztarenki Szilvi a rétegezésről beszélt, példákat mutatott, szuper volt!

Két oldallal készültem, még a tábor előtt.

















Ott helyben készítettem egy oldalt, de még le se fotóztam, később mindenképp megmutatom!

Persze volt aki nem állt meg két layout-nál, hanem sorozatban alkotta a szebbnél -szebb oldalakat! Kovács Anita (Ányi) nemcsak az év alkotója lett, hanem a Campfellow-é is 😃!
Sokan hajnalig alkottak!!



Másnap Bíró Ági megtanította nekünk a tűnemezelés fortélyait. Ezt is nagyon élveztem :)








Tanultunk Szilvitől fotós és szerkesztés praktikákat, ez különösen hasznos volt azoknak akiknek nincs gyakorlatuk abban, hogyan fotózzanak be és szerkesszenek szépre egy elkészült oldalt vagy albumot.

És akkor még nem írtam a gasztro élményekről, amire nem is számítottam, szóval élmény volt a tábor minden szinten!

Az általam tartott workshopokról következő blogposztomban írok.






Üzemeltető: Blogger.
Theme Designed By Hello Manhattan
|

COPYRIGHT © Anett Gelencsér

COPYRIGHT © Anett Gelencsér