hvivko - kérdezte az ABC Fotókönyv készítését. Nem két mondat így egy bejegyzést írok inkább.
Örülök, ha tetszik a könyvecske :)
Photoshop - grafikai programot használok. Ezzel készítek minden digiscrap oldalt és a fotókönyv oldalait is ezzel készítettem, amiket aztán a Cewe fotókönyv készítő programjával (
ingyenesen letölthető) fűztem egybe, készítettem borítókat is (digiscrap) és a
itt Cewe programon keresztül rendeltem meg. Nem én nyomtattam ki, mert így
igazi könyvet kaptunk.
A Photoshop-nak van egy egyszerűbb változata is a Photoshop Elements - ezt direkt a digiscrapnak találták ki.
A fotókönyvet igazán nem nehéz elkészíteni, ha van egy kis fotószerkesztési ismereted. A lényeg, hogy jó minőségű 300dpi-s képeket használj. Én minden képet kicsit élesítek, stb, hogy igazán szép legyen nagyban. A digiscrap-ben 12x12 inch-es oldalakon dolgozunk, ez kb. 30*30 cm nagy. De ez lényegében mindegy, mert a Cewe fotókönyvek adott méretűek, a befűzött kész oldalakat ott helyben átméretezheted. A lényeg, hogy az arányok stimmeljenek. Tehát döntsd el, hogy milyen fotókönyvet szeretnél négyzet-vagy téglalap alakút.
Szóval én 12*12 inch-es oldalra húztam a kiválasztott fotókat, kinagyítom az oldalra, így lényegében levágódik róla a felesleg. Ezután betűket, szöveget írtam rá olyan színnel ami jól passzolt. Jpg-be kell lementeni a kész képeket. Így lett betűnként egy-egy oldalam. Nekem 38 oldalam lett, de nem használtam minden betűt pl. Q. A munka javát az adta, hogy kiválogattam a képeket a betűkhöz. Pl Ty-val kezdődő szó csak a tyúk van, és annak formái, így lettem tyúkanyó :)
Panka lányom barátnője és családja az Alföldre költöztek és neki is készítettem egyet búcsúajándéknak a lányok közös fotóit felhasználva. Nagyon örültek neki, szép emlék és betűket is lehet tanulni belőle.
Íme néhány oldal belőle:
Ha belevágsz és van kérdésed csak írj, szívesen segítek.